ActiMaris - QUANTUM MEDIS

Opis ActiMaris

ActiMaris® płyn do przemywania ran służy do skutecznego oczyszczania tkanek rany, zarówno tych leżących powierzchownie jak i tych położonych głęboko. Jest nietoksyczny, nie podrażnia, nie uczula, jest niebolesny w użyciu, nie hamuje procesów granulacji i epitelializacji, oceniony jako bezpieczny w dermatologii.

Zastosowanie ActiMaris

Produkt wskazany do oczyszczania, nawadniania, nawilżania
i dekontaminacji:

  • ran ostrych: powstałych w wyniku skaleczenia skóry, ugryzień, przecięcia, otarcia, przerwania i jej zgniecenia, ran pooperacyjnych
  • ran przewlekłych: odleżyn, owrzodzeń powstałych na tle zaburzeń krążenia żylnego i tętniczego, owrzodzeń w przebiegu cukrzycy
  • oparzeń termicznych i chemicznych: I i II stopień oparzeń
  • miejsc zastosowania cewników urologicznych i innych drenów

Zastosowanie śródoperacyjne i przemywanie ran: np. w związku poważnymi zranieniami kończyn.

Zastosowanie do namaczania bandaży i opatrunków: np. kompresów, gazy, gazików, gąbek, opatrunków hydrokoloidowych, alginianowych, a także dla uwolnienia wrośniętych w ranę bandaży i innych opatrunków.

Sposób użycia ActiMaris

Rana powinna zawsze zostać najpierw nasączona i oczyszczona płynem ActiMaris® tak aby łatwo można było oddzielić opatrunek od rany.

Płynu ActiMaris® można również używać do namaczania bandaży i opatrunków. Z powodu relatywnie niskiej zdolności do utrzymania wilgotności opatrunki takie muszą być zmieniane codziennie lub lepiej kilka razy dziennie. Powinny być stosowane często aż do usunięcia martwiczo zmienionych tkanek co łatwo można ocenić wizualnie.

W razie potrzeby można, poprzez przemywanie przeprowadzić odkażenie całych powierzchni ciała pacjenta.
W sytuacji kiedy zmiana opatrunków jest utrudniona, nasączenie ich płynem ActiMaris® jest zalecane do momentu delikatnego oddzielenia  opatrunku od rany co zapewnia pozostawienie powierzchni rany bez uszkodzeń.

Do użycia zewnętrznego do ran. Nie używać do  iniekcji i wlewów, nie podawać doustnie. Używać tylko nienaruszonych i nieuszkodzonych pojemników. Butelki należy chronić przed nasłonecznieniem.

Cennik ActiMaris

SymbolRozmiarSzt.Cena netto
(szt.)
Cena brutto
(z vat)(szt.)
Zamawiana
ilość
    Do zapłaty brutto:
310001000 ml1-572,00 zł77,76 zł
6 i więcej67,68 zł73,09 zł