ALLEVYN Ag - nieprzylepny - SMITH & NEPHEW

Opis ALLEVYN Ag - nieprzylepny

ALLEVYN to hydroaktywne opatrunki z pianki poliuretanowej, klinicznie przebadane i ekonomiczne, przeznaczone do nowoczesnego leczenia ran.

ALLEVYN Ag nieprzylepny jest sterylnym opatrunkiem z pianki poliuretanowej, bez przylepca, na rany o umiarkowanym lub obfitym wysięku.

Nowoczesna technologia opatrunków ALLEVYN Ag to:

  • Szybkie wchłanianie wysięku, duże zdolności absorpcyjne oraz utrzymanie wilgotnego środowiska w ranie poprzez kontrolowane wchłanianie wysięku

Delikatna struktura hydroaktywna ALLEVYN Ag może w wydajny sposób wchłaniać nadmiar płynu wysiękowego (wielokrotność swojej własnej masy), zachowując jednocześnie w dnie rany niezbędną ilość wilgoci.

  • Trójwarstwowa konstrukcja składająca się z poliuretanowej warstwy kontaktowej, pianki poliuretanowej i ochronnej zewnętrznej warstwy foliowej.

- Zastosowana na zewnętrznej stronie półprzepuszczalna folia poliuretanowa umożliwia z jednej strony wymianę gazową (w szczególności odparowywanie wody), z drugiej zaś stanowi szczelną barierę dla bakterii i ciał obcych z zewnątrz, co przyczynia się do szybkiego i bezbolesnego leczenia rany przy zachowaniu wilgotnego środowiska.


- Środkowa warstwa opatrunku z miękkiego materiału poliuretanowo-piankowego doskonale przylega, dopasowując się do kształtów ciała i stanowi wyściółkę zarówno w obrębie dna rany, jak i jej brzegów. Dodatkowo w opatrunku ALLEVYN Ag warstwa ta zawiera sulfadiazyny srebra [cząsteczki srebra], dzięki czemu zapewnia on ochronę antybakteryjną przed szerokim spektrum patogenów (w tym MRSA i VRE)  oraz zapobiega infekcji umożliwiając szybkie gojenei się rany. Przeciwbakteryjna aktywność ALLEVYN Ag utrzymuje sie ponad 7 dni.


- Poliuretanowa warstwa stykająca się z raną, posiadająca specjalną strukturę, zapobiega przywieraniu okładu do powierzchni rany i umożliwia dzięki temu szybką i bezbolesną zmianę opatrunku. Poza tym warstwa ta pobudza proces ziarninowania.

  • Ukształtowane i zaklejone brzegi opatrunku
  • Może być cięty w celu dopasowania do rany
  • Fiksacja możliwa przy użyciu np.: OpSite, Flexigrid

ALLEVYN Ag nieprzylepny może pozostawać na ranie do 7 dni.

Zastosowanie ALLEVYN Ag - nieprzylepny

ALLEVYN Ag nieprzylepny   jest skuteczny w leczeniu ran z umiarkowanym i obfitym wysiękiem, zakażonych i narażonych na zakażenie tj.:


* owrzodzenia tętnicze, żylne, cukrzycowe,
* odleżyny
* owrzodzenia podudzi,
* rany pooperacyjne
* resekcja chirurgiczna
* przeszczepy skóry,
* miejsca pobrania przeszczepu skórnego,
* obszerne otarcia naskórka i zdarcie skóry,
* oparzenia II i III stopnia.

Sposób użycia ALLEVYN Ag - nieprzylepny

ALLEVYN Ag nieprzylepny może pozostawać na ranie do 7 dni.

Cennik ALLEVYN Ag - nieprzylepny

SymbolRozmiarSzt.Cena netto
(szt.)
Cena brutto
(z vat)(szt.)
Zamawiana
ilość
    Do zapłaty brutto:
6680009020 x 20 cm1-956,43 zł60,94 zł
10 i więcej54,09 zł58,42 zł