Cidex* - JOHNSON & JOHNSON

Opis Cidex*

Szybki i skuteczny środek do dezynfekcji narzędzi, instrumentów medycznych i endoskopów. Jest 2% roztworem aldehydu glutarowego przeznaczonym do dezynfekcji wysokiego stopnia. Może być stosowany wszędzie tam, gdzie sterylizacja termiczna jest niemożliwa. Posiada szerokie spektrum biobójcze. W czasie 20 min. likwiduje bakterie, grzyby, wirusy (HBV,HIV) i prątki gruźlicy. Chemiczna sterylizacja wymaga moczenia sprzętu medycznego przez 10 godzin ( spory). Roztwór Cidex*-u zachowuje skuteczność działania w ciągu 14 dni od momentu aktywacji. W tym czasie możliwa jest wielokrotna dezynfekcja endoskopów i innych instrumentów medycznych.

Zastosowanie Cidex*

Dezynfekcja narzędzi, instrumentów medycznych i endoskopów. Brak negatywnego wpływu na dezynfekowane materiały z których wykonane są endoskopy a także na : metale, plastiki, elastomery, szkło, kleje, materiały stomatologiczne. Posiada rekomendacje firm: Olympus, Pentax, Acuson, Karl Storz

Sposób użycia Cidex*

Wsypać zawartość aktywatora do pojemnika z Cidex*-em i potrząsnąć. Preparat zabarwi się na zielono. Jest aktywny i gotowy do użytku. Zaleca się sprawdzanie skuteczności roztworu testami paskowymi Cidex Test Strip. Uwaga: Przed dezynfekcją sprzęt medyczny musi być starannie oczyszczony, umyty i wysuszony. Niewielkie ilości uwolnionego i rozcieńczonego produktu należy spłukać dużą ilością wody do kanalizacji. Mniejsze wycieki (poniżej 5 litrów) mogą być usuwane za pomocą rozcieńczonego amoniaku. Oczyścić skażone powierzchnie. W przypadku większych wycieków należy zastosować 250g dwusiarczanu sodu na każde 5 litrów produktu, które należy wymieszać za pomocą ścierki (mopa) lub innego narzędzia. Odczekać 5 minut w celu zobojętnienia produktu a następnie przesypać materiałem pochłaniającym i zmyć wodą. Aldehyd glutarowy ulega biodegradacji w łatwym stopniu.
Zapytanie ofertowe
Cidex*

* pola wymagane do wysłania zapytania