Cidex* OPA - JOHNSON & JOHNSON

Opis Cidex* OPA

Bezwonny preparat do dezynfekcji wysokiego stopnia termolabilnych narzędzi oraz sprzętu endoskopowego. Na bazie aldehydu orto-ftalowego, nie zawiera aldehydu glutarowego i formaldehydu. Posiada szerokie spektrum biobójcze. W czasie 5 min. inaktywuje wirusy, grzyby, bakterie i prątki gruźlicy. Cidex* OPA zachowuje właściwości dezynfekujące przez 14 dni, co więcej, po otwarciu kanistra, może być wielokrotnie z niego pobierany w okresie 75 dni (po pobraniu kanister szczelnie zamknąć).Wskazane jest jednak stałe kontrolowanie aktywności roztworu testami paskowymi Cidex* OPA Test Strip. . Neutralizacji dokonywać za pomocą preparatu GLICYNA.

Zastosowanie Cidex* OPA

CIDEX* OPA może być stosowany do dezynfekcji endoskopów i innych urządzeń, produkowanych przez m.in.: Olympus, Pentax, Acuson, Karl Storz. Nie wykazano negatywnego wpływu środka na: metale i tworzywa sztuczne elastomery, kleje, szkło materiały stomatologiczne.

Sposób użycia Cidex* OPA

Cidex* OPA nie wymaga aktywacji, mieszania i rozcieńczania. Jest gotowym do użycia preparatem, skutecznym również w obecności zanieczyszczeń organicznych nawet do 5%. Uwaga: Przed dezynfekcją sprzęt medyczny musi być starannie oczyszczony, umyty i wysuszony. Cidex* OPA można neutralizować za pomocą 25 g glicyny na 1 l. Po upływie co najmniej 1 godz. zneutralizowany roztwór można usunąć do ścieków szpitalnych zgodnie z lokalnymi wymaganiami. Niewielkie wycieki można usuwać gąbką lub innym obojętnym materiałem pochłaniającym. W przypadku dużego wycieku rozlaną substancję można neutralizować roztworem glicyny w następujących proporcjach: 100 ml = minimum 1 g glicyny 1 litr = minimum 10 g glicyny 3.78 litrów = 25 g glicyny Za pomocą mopa lub w inny sposób rozprowadzić glicynę w rozlanym materiale. Odczekać 5 min na zobojętnienie. W przypadku dużych uwolnień dodanie środka pochłaniającego może pomóc w rozprzestrzenianiu się wycieku. Produkt nie ulega biodegradacji.
Zapytanie ofertowe
Cidex* OPA

* pola wymagane do wysłania zapytania