Comfeel Podstawowy - COLOPLAST

Opis Comfeel Podstawowy

Opatrunki Comfeel podstawowy stosuje się do leczenia trudno gojących się ran, zawierają higroskopijne cząsteczki, pochodzące z naturalnej celulozy. Tworzą elastyczną, samoprzyleną powierzchnię pokrytą przez półprzepuszczalną błonę poliuretanową. Opatrunek Comfeel Podstawowy utrzymuje optymalne, wilgotne środowisko w ranie sprzyjające naturalnemu procesowi gojenia. Pochłaniając wysięk z rany opatrunek przybiera postać żółtobrązowego żelu wypełniającego całą powierzchnię rany, chroniąc w ten sposób ziarninującą tkankę oraz zakończenia nerwowe. Comfeel Podstawowyzapobiega również wydostawaniu się nieprzyjemnego zapachu, charakterystycznego dla zamkniętej , gojącej się rany. Opatrunki Comfeel mają wbudowany system sygnalizowania zmiany opatrunku tzw."efekt sygnaliacji świetlnej"

Zastosowanie Comfeel Podstawowy

Comfeel Podstawowy stosuje sie przyodleżynach, owrzodzeniach podudzi, oparzeniach, miejscach po pobraniu tkanki do przeszczepów, otarciach naskórka i innych powierzchniowych uszkodzeniach skóry.

Środki ostrożności:

  • nie stosować u pacjentów uczulonych na jeden lub kilka składników opatrunku,
  • nie stosować przy odsłoniętych kościach, mięśniach i ścięgnach,
  • nie stosować u pacjentów z infekcjami swoistymi, takimi jak gruźlica, kiła, trąd.

Sposób użycia Comfeel Podstawowy

Przed założeniem opatrunku, ranę należy oczyścić i przemyć płynem do przemywania ran. Następnie delikatnie osuszyć okolice rany. Dobór właściwego rozmiaru opatrunku zależy od wielkości rany. Opatrunek powinien być większy o 1 - 2 cm. od brzegów rany. Przed założeniem należy go ogrzać w rękach tak, aby opatrunek nabrał temperatury zbliżonej do temperatury ciała pacjenta, będzie przez to bardziej elastyczny podczas zakładania. Po założeniu opatrunku na ranę należy go delikatnie przytrzymać przez ok. 30 sekund w celu lepszego jego przylegania.

Cennik Comfeel Podstawowy

SymbolRozmiarSzt.Cena netto
(szt.)
Cena brutto
(z vat)(szt.)
Zamawiana
ilość
    Do zapłaty brutto:
3213010 x 10 cm1-96,21 zł6,71 zł
10 i więcej4,83 zł5,22 zł
3218015 x 15 cm1-414,04 zł15,16 zł
5 i więcej10,92 zł11,79 zł
3223020 x 20 cm1-424,77 zł26,75 zł
5 i więcej19,27 zł20,81 zł