Fibracol Plus * - SYSTAGENIX

Opis Fibracol Plus *

FIBRACOL* Plus to nowoczesny opatrunek złożony z kolagenu i alginianu wapnia. Kolagen jest głównym składnikiem skóry i tkanki łącznej. Alginian jest naturalnym polisacharydem otrzymywanym z alg morskich. Połączenie kolagenowo - alginianowe stwarza wspaniałe biologiczne współdziałanie kolagenu z jego właściwościami tworzenia żelu i alginianu powodując gojenie wilgotnych ran. Unikalne połączenie naturalnych biopolimerów łączące strukturalną wytrzymałość kolagenu z własnościami żelującymi alginianu tworzy jałowy, chłonny, miękki i wygodny opatrunek miejscowy. W obecności wysięku z rany, opatrunek FIBRACOL* Plus utrzymuje fizjologiczne wilgotne mikro środowisko na powierzchni rany, stymuluje rozwój tkanki ziarninującej oraz przyspiesza proces gojenia ran. FIBRACOL* Plus jest opatrunkiem wszechstronnym i podstawowym; jego rozmiary można dostosować do rozmiaru rany, ogranicza wysięk, w przypadku ran głębokich należy aplikować opatrunek wielowarstwowo. Może być nakładany dowolną stroną. Jest wolny od włókien, miękki i wygodny.

Zastosowanie Fibracol Plus *

Stosować przy uszkodzeniu pełnej i niepełnej grubości skóry,odleżynach, owrzodzeniu żylnym, owrzodzeniu o mieszanej etiologii naczyniowej, owrzodzeniu cukrzycowym, oparzeniu II stopnia, miejsca biorcze po przeszczepach oraz innekrwawiące rany powierzchniowe, otarcia, przewlekłe rany pourazowe, rozejścia się ran chirurgicznych.

Sposób użycia Fibracol Plus *

Oczyścić i przemyć ranę roztworem soli fizjologicznej. Usunąć nadmiar płynu z okolic rany. Na ranę z dużym wysiękiem nałożyć opatrunek bezpośrednio. Rany z minimalnym wysiękiem należy zwilżyć, co zapoczątkuje proces żelowania opatrunku. W głębokie rany należy włożyć opatrunek luźno. Powinien on być przycięty wyjałowionymi nożyczkami. OpatrunekFIBRACOL* Plus może być przykryty zewnętrznym opatrunkiem, nieokluzyjnym, mocowanym do skóry przy pomocy przylepca, nie powodującego podrażnień lub opatrunkiem półokluzyjnym (np. hydropolimerowym opatrunkiem przylepnym TIELLE* lubTIELLE* Plus). Nałożyć powtórnie opatrunek FIBRACOL* Plus, gdy opatrunek zewnętrzny osiągnął maksimum swych właściwości absorpcyjnych lub gdy względy praktyczne wymagają jego zmiany. Rany z dużym wysiękiem wymagają codziennej lub dwukrotnej w ciągu dnia zmiany opatrunku. Rany z towarzyszącą niewielką ilością wysięku wymagają rzadszej zmiany opatrunku (co 2 do 4 dni lub wg zaleceń personelu medycznego). Przed aplikacją kolejnego opatrunku, ranę należy zwilżyć roztworem soli fizjologicznej, tak jak przed zastosowaniem opatrunku. Powtórnie nakładać opatrunek FIBRACOL* Plus w sposób opisany powyżej.

Cennik Fibracol Plus *

SymbolRozmiarSzt.Cena netto
(szt.)
Cena brutto
(z vat)(szt.)
Zamawiana
ilość
    Do zapłaty brutto:
298210,2 x 11,1 cm1-1178,30 zł84,56 zł
12 i więcej60,90 zł65,77 zł
298310,2 x 22,2 cm1-5148,50 zł160,38 zł
6 i więcej115,50 zł124,74 zł