Granuflex - CONVATEC

Opis Granuflex

Opatrunek hydrokoloidowy, na rany bez infekcji, z małym wysiękiem lub suche

Kompozycja trzech hydrokoloidów zawieszonych w macierzy polimerowej (karboksymetyloceluloza sodowa, pektyna, żelaty­na) stanowi o unikalności tego opatrunku wśród wszystkich opatrunków hydrokoloidowych. Może być stosowany na wszystkich etapach gojenia ran, pod warunkiem, że nie wykazują objawów infekcji. Jest idealnym opatrunkiem w ranach na etapie oczyszczania, ziarninujących i naskórkujących. Produkowany jest w róż­nych kształtach i rozmiarach, co ułatwia opatrywanie trudno dostępnych partii ciała.

Zastosowanie Granuflex

  • Rany przewlekłe płytkie, suche, mało/umiarkowanie sączące (owrzodzenia podudzi na tle niewydolności żylnej i tętniczej, odleżyny, zespół stopy cukrzycowej).
  • Rany ostre płytkie, suche, mało/umiarkowanie sączące (oparzenia skóry pośredniej grubo­ści (I-II stopień) oraz miejsca pobrania skóry do przeszczepu, otarcia skóry, rany pourazowe, rany po opracowaniu chirurgicznym).

Jako opatrunek wtórny:

  • Może być wykorzystany we wszystkich rodzajach ran, w tym także głębokich, po uprzed­nim wypełnieniu ich odpowiednio dobranymi opatrunkami pierwotnymi, np.: AQUACEL®, AQUACEL® Ag, AQUACEL® Extra, AQUACEL® Ag Extra, Granuflex® Pasta lub GranuGEL®.
  • W przypadku ran z martwicą suchą i rozpływną (w ranach płytkich jako opatrunek pierwotny, w ranach głębokich – jako wtórny).
  • W przypadku ran zaniedbanych, skolonizowanych przez drobnoustroje, z objawami koloni­zacji krytycznej lub infekcji może być stosowany jedynie jako opatrunek wtórny dla opatrun­ku bakteriobójczego, na przykład AQUACEL® Ag lub AQUACEL® Ag Extra.

Cennik Granuflex

SymbolRozmiarSzt.Cena netto
(szt.)
Cena brutto
(z vat)(szt.)
Zamawiana
ilość
    Do zapłaty brutto:
18766220 x 20 cm1-425,72 zł27,78 zł
5 i więcej24,54 zł26,50 zł