Granuflex Signal - CONVATEC

Opis Granuflex Signal

Granuflex Signal posiada sygnalizator, który wskazuje optymalny moment zmiany opatrunku. Jest półprzezroczysty, co ułatwia jego założenie. Jest cienki, elastyczny dzięki czemu łatwo dopasowuje sie do rany. Zapewnia komfort terapii pacjenta i umożliwia pacjentom samodzielne kontynuowanie terapii. Jest dostępny w anatomicznych kształtach (pięta, kość krzyżowa) co umożliwia zaopatrzenie praktycznie każdej rany.

Granuflex Signal® zbudowany jest z unikalnej struktury 3 hydrokoloidów zawieszonych w macierzy polimerowej:

  • KARBOKSYMETYLOCELULOZA SODOWA wchłania wilgoć
  • ŻELATYNA wspomaga utrzymanie wilgotnego środowiska
  • PEKTYNA zapewnia niskie pH

Hydrokoloidy wchodzą w reakcję z wysiękiem z rany pochłaniają wysięk, powodują obniżenie pH, tworzą lekko kwaśne środowisko, utrzymują wilgotne środowisko gojenia. Wyraźnie zmniejszają dolegliwości bólowe dzięki ochronie zakończeń nerwowych. Aktywują fibrynolizę. Niski poziom tlenu stymuluje aktywność makrofagów, uwalnianie czynników angiogenetycznych, ziarninowanie rany. Niski poziom pH stymuluje aktywność makrofagów, hamuje rozwój infekcji.

Zastosowanie Granuflex Signal

Granuflex Signal jest przeznaczony do leczenia ran ostrych i przewlekłych, ran ziarninujących z małym lub średnim wysiękiem. Można go stosować na różnych etapach gojenia rany.

Granuflex Signal® ogranicza produkcję wysięku z rany, działając na zasadzie opatrunku hydroaktywnego.

Cennik Granuflex Signal

SymbolRozmiarSzt.Cena netto
(szt.)
Cena brutto
(z vat)(szt.)
Zamawiana
ilość
    Do zapłaty brutto:
41050120 x 22,5 cm - na kość krzyżową1-423,31 zł25,17 zł
5 i więcej22,24 zł24,02 zł