Opatrunki specjalistyczne w leczeniu ran przewlekłych

naglowek

Leczenie ran przewlekłych w środowisku wilgotnym.

Koncepcja wilgotnego leczenia ran polega na zamykaniu ran za pomocą półprzepuszczalnych i pochłaniających nadmiar wysięku opatrunków specjalistycznych, mających na celu zachowanie optymalnych warunków temperatury i wilgotności, które odwzorowują warunki fizjologiczne umożliwiające komórkom namnażanie się i proliferację (uzupełnienie ubytku tkanki ziarniną), a faza gojenia przebiega szybciej.


System TIME

Koncept opracowania rany, który został stworzony przez specjalistów medycznych (International Advisory Board) dla lekarzy i terapeutów zajmujących się leczeniem ran. Został wydany w 2004 r. w Paryżu podczas Kongresu European Wound Management Associations (EWMA). TIME to logiczny, elastyczny i łatwy do zastosowania system postępowania z raną. Koncept odnosi się do różnych faz gojenia rany, w praktyczny sposób je opisuje oraz definiuje cele i działania dla każdego z etapów.

T - Tissue - Tkanka

W tej fazie w ranie widoczna jest tkanka martwicza jako sucha, czarna martwica lub w postaci żółtej rozpływnej. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie rany z tkanki nekrotycznej.

I - Infection - Infekcja

Na tym etapie gojenie ran jest znacznie opóźnione przez kolonizację bakteryjną lub zakażenie.

M - Moisture - Wilgotne środowisko rany

Zarządzanie wysiękiem z rany. Wytyczne dotyczą wykorzystania materiałów opatrunkowych jako pomoc, aby rana nie była zbyt sucha ani zbyt wilgotna, tylko by osiągnąć idealne wilgotne środowisko w ranie.

E - Edge - Zbliżanie się brzegów rany

Prawidłowe postępowanie zgodnie z powyżej wymienionymi zasadami przekłada się na udany proces gojenia.
W tym momencie istotne jest podjęcie działań mających na celu zbliżanie brzegów rany oraz ich ochronę.

Infografika TIME nowa


nasze zestawy

Zestaw1nowaCENA

Zestaw2cena

 Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.


Zapraszamy do zapoznania się z promocyjnymi cenami opatrunków

 

Pielęgnacja stomii

 

Hemostatyki

 

Na rany zakażone

 

Chłonne hydrowłókniste

 

Chłonne hydrokoloidowe

 

Wspomagające gojenie