Zestaw opatrunkowy - Biatain Alginate Ag + Actimaris żel - Media-MED

Opis Zestaw opatrunkowy - Biatain Alginate Ag + Actimaris żel

Leczenie ran przewlekłych okazuje się znacznie bardziej efektywne przy zapewnieniu wilgotnego środowiska leczenia rany. Utrzymanie takich warunków sprzyja naturalnym procesom oczyszczania rany, regeneracji uszkodzonych tkanek oraz obniża dolegliwości bólowe. Dzięki temu przewlekła rana goi się znacznie szybciej.

Zestaw opatrunkowy na rany zakażone w promocyjnej cenie - Actimaris Żel 20 ml + Biatain Alginate Ag 10 cm x 10 cm - niezawodny zestaw płynu na przemywanie ran z opatrunkiem na rany zakażone.

Biatain Alginate Ag - Alginianowy ze srebrem to bardzo chłonny opatrunek alginianowy ze srebrem Idealny do wypełniania zainfekowanych ran głębokich. Struktura i projekt opatrunku pozwalają jego docięcie, aby dopasować go do każdej wielkości, kształtu i głębokości rany. Opatrunek dopasowuje się do wnętrza rany dla optymalnej kontroli infekcji, wykazuje działa przeciwbakteryjne przez cały okres jego stosowania. Wysięk z rany jest formowany w zablokowany żel, który zapobiega wyciekom i maceracji skóry. Ponadto Biatain Alginate Ag ma działanie hemostatyczne, czyli zdolność do zatrzymania krwotoku.

Skład:

Biatain Alginate Ag jest opatrunkiem składającym się z 85% alginianu wapnia, 15% karboksymetylocelulozy ( CMC) i opatentowanego kompleksu srebra.

ActiMaris® żel do ran służy do skutecznego oczyszczania i dekontaminacji tkanek rany, zarówno leżących powierzchownie ale także tych położonych głęboko. Jest nietoksyczny, nie podrażnia, nie uczula, niebolesny w użyciu, nie hamuje procesów granulacji i epitelializacji, oceniony jako bezpieczny w dermatologii.

Zastosowanie Zestaw opatrunkowy - Biatain Alginate Ag + Actimaris żel

Biatain Alginate Ag

  • owrzodzeniach podudzi,
  • odleżyny,
  • owrzodzenia cukrzycowe,
  • oparzenia II stopnia,
  • miejsca pobrania tkanek do przeszczepu,

ActiMaris® żel - produkt wskazany do nawilżania i dekontaminacji:

  • ran ostrych : powstałych w wyniku skaleczenia skóry, ugryzień, przecięcia, otarcia, przerwania i jej zgniecenia, ran pooperacyjnych
  • ran przewlekłych : odleżyn, owrzodzeń powstałych na tle zaburzeń krążenia żylnego i tętniczego, owrzodzeń w przebiegu cukrzycy
  • oparzeń termicznych i chemicznych : I i II stopień oparzeń
  • miejsc zastosowania cewników urologicznych i innych drenów
  • zastosowanie okołooperacyjne i przemywanie ran np. w związku poważnymi zranieniami kończyn.

Sposób użycia Zestaw opatrunkowy - Biatain Alginate Ag + Actimaris żel

Rana powinna zawsze zostać najpierw nasączona i oczyszczona płynem ActiMaris® tak aby łatwo można było oddzielić opatrunek
od rany. Następnie bandaże i opatrunki mogą być zastosowane łącznie z ActiMaris® żelem. Z powodu relatywnie niskiej wilgotności opatrunki muszą być zmieniane przynajmniej raz dziennie, a najlepiej kilka razy dziennie.

W razie potrzeby można, poprzez użycie ActiMaris® płyn do przemywania ran przeprowadzić odkażenie całych powierzchni ciała pacjenta lub samej rany. Taka operacja poprzedza zastosowanie wyrobu ActiMaris® żel.

W sytuacji kiedy zmiana opatrunków jest utrudniona nasączenie ich ActiMaris® płyn jest zalecane do momentu delikatnego oddzielenia opatrunku od rany co zapewnia pozostawienie powierzchni rany bez uszkodzeń. Dopiero wtedy zastosuj do rany ActiMaris® żel.

Do użycia zewnętrznego do ran. Nie używać do iniekcji i wlewów, nie podawać doustnie. Używać tylko nienaruszonych i nieuszkodzonych pojemników. Butelki należy chronić przed nasłonecznieniem.

Cennik Zestaw opatrunkowy - Biatain Alginate Ag + Actimaris żel

SymbolRozmiarSzt.Cena netto
(szt.)
Cena brutto
(z vat)(szt.)
Zamawiana
ilość
    Do zapłaty brutto:
MMS8OP21 zest.1-950,40 zł54,43 zł
10 i więcej49,06 zł52,98 zł