Zestaw opatrunkowy - Comfeel Plus + Actimaris żel - Media-MED

Opis Zestaw opatrunkowy - Comfeel Plus + Actimaris żel

Leczenie ran przewlekłych okazuje się znacznie bardziej efektywne przy zapewnieniu wilgotnego środowiska leczenia rany. Utrzymanie takich warunków sprzyja naturalnym procesom oczyszczania rany, regeneracji uszkodzonych tkanek oraz obniża dolegliwości bólowe. Dzięki temu przewlekła rana goi się znacznie szybciej.

Zestaw opatrunkowy na rany zakażone w promocyjnej cenie - Actimaris Żel 20 ml + Comfeel Plus 15 cm x 15 cm - niezawodny zestaw żelu do skutecznego oczyszczania i dekontaminacji tkanek rany z opatrunkiem na rany zakażone.

Opatrunek Comfeel Plus jest zbudowany z higroskopijnych cząsteczek naturalnej celulozy z dodatkiem alginianu wapniowego, tworzących syntetyczną, elastyczną masę. Powierzchnia hydrokoloidu pokryta jest przez półprzepuszczalną, "inteligentną" błonę poliuretanową. Dzięki skutecznej interakcji pomiędzy wchłanianiem wysięku i parowaniem, możliwe jest zachowanie w obrębie rany i jej okolicy optymalnego, wilgotnego środowiska przyspieszajacego proces gojenia. Wilgotne środowisko jest utrzymywane w ranie podczas całego procesu gojenia. Właściwości przylepne opatrunku Comfeel zostały dobrane w taki sposób, że opatrunek nie przesuwa się i nie odkleja. Jednocześnie może być łatwo usunięty bez dodatkowego uszkodzenia owrzodzenia i otaczającej skóry.

ActiMaris® żel do ran służy do skutecznego oczyszczania i dekontaminacji tkanek rany, zarówno leżących powierzchownie ale także tych położonych głęboko. Jest nietoksyczny, nie podrażnia, nie uczula, niebolesny w użyciu, nie hamuje procesów granulacji i epitelializacji, oceniony jako bezpieczny w dermatologii.

Zastosowanie Zestaw opatrunkowy - Comfeel Plus + Actimaris żel

Comfeel Plus

Comfeel Plus jest stosowany w leczeniu owrzodzeń podudzi i odleżyn. Zalecany jest również na powierzchowne oparzenia oraz otarcia naskórka. Środki ostrożności - nie stosować u pacjentów uczulonych na jeden lub kilka składników opatrunku, - nie stosować przy odsłoniętych kościach, mięśniach i ścięgnach, - nie stosować u pacjentów z infekcjami swoistymi, takimi jak gruźlica, kiła, trąd.

ActiMaris® żel - produkt wskazany do nawilżania i dekontaminacji:

  • ran ostrych : powstałych w wyniku skaleczenia skóry, ugryzień, przecięcia, otarcia, przerwania i jej zgniecenia, ran pooperacyjnych
  • ran przewlekłych : odleżyn, owrzodzeń powstałych na tle zaburzeń krążenia żylnego i tętniczego, owrzodzeń w przebiegu cukrzycy
  • oparzeń termicznych i chemicznych : I i II stopień oparzeń
  • miejsc zastosowania cewników urologicznych i innych drenów
  • zastosowanie okołooperacyjne i przemywanie ran np. w związku poważnymi zranieniami kończyn.

Sposób użycia Zestaw opatrunkowy - Comfeel Plus + Actimaris żel

Rana powinna zawsze zostać najpierw nasączona i oczyszczona płynem ActiMaris® tak aby łatwo można było oddzielić opatrunek
od rany. Następnie bandaże i opatrunki mogą być zastosowane łącznie z ActiMaris® żelem. Z powodu relatywnie niskiej wilgotności opatrunki muszą być zmieniane przynajmniej raz dziennie, a najlepiej kilka razy dziennie.

W razie potrzeby można, poprzez użycie ActiMaris® płyn do przemywania ran przeprowadzić odkażenie całych powierzchni ciała pacjenta lub samej rany. Taka operacja poprzedza zastosowanie wyrobu ActiMaris® żel.

W sytuacji kiedy zmiana opatrunków jest utrudniona nasączenie ich ActiMaris® płyn jest zalecane do momentu delikatnego oddzielenia opatrunku od rany co zapewnia pozostawienie powierzchni rany bez uszkodzeń. Dopiero wtedy zastosuj do rany ActiMaris® żel.

Do użycia zewnętrznego do ran. Nie używać do iniekcji i wlewów, nie podawać doustnie. Używać tylko nienaruszonych i nieuszkodzonych pojemników. Butelki należy chronić przed nasłonecznieniem.

Cennik Zestaw opatrunkowy - Comfeel Plus + Actimaris żel

SymbolRozmiarSzt.Cena netto
(szt.)
Cena brutto
(z vat)(szt.)
Zamawiana
ilość
    Do zapłaty brutto:
MMS8OP11 zest.1-954,00 zł58,32 zł
10 i więcej52,56 zł56,76 zł