CICA-CARE - SMITH & NEPHEW

Opis CICA-CARE

CICA-CARE jest samoprzylepnym opatrunkiem wykonanym z medycznego silikonu, wzmocnionego  zewnętrzną  membraną  silikonową.   Jest cienki, komfortowy oraz  łatwy w użyciu.

Poprzez swoje działanie Cica-Care zatrzymuje wilgoć w obszarze otaczającym bliznę, redukuje unaczynienie oraz nadmierne odkładanie kolagenu, pojawiające się  przy odbudowie głębokich ran skóry. W efekcie prowadzi to do rozjaśnienia blizny i uzyskania naturalnego koloru skóry. Szybkość działania uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz rodzaju blizny. Przy prawidłowym zastosowaniu rezultat widać  już po 2-4 miesiącach aplikacji.

Ważną zaletą Cica-Care jest możliwość przycięcia oraz dokładnego dopasowania do rozmiaru blizny a także możliwość wielokrotnego zastosowania poszczególnych plastrów (do 40 razy).  Dodatkowo struktura plastra umożliwia łatwe oraz bezbolesne usuwanie. Jest on przeznaczony  zarówno do stosowania w dzień jak i w nocy. Połączenie silikonowej membrany oraz warstwy żelowej sprawia, iż Cica-Care jest wytrzymały oraz w mniejszym stopniu  narażony na pękanie.

Zastosowanie CICA-CARE

CICA-CARE przeznaczony jest do leczenia istniejących jak i powstających blizn przerostowych i keloidów (tzw.bliznowców- zgrubień zbudowanych z tkanki łącznej włóknistej) oraz jako profilaktyka. Skuteczność działania udowodniło 90% przypadków zastosowania.

Nie powinno się używać dodatkowych maści i kremów pod warstwę żelową. Nie zaleca się również stosowania opatrunku Cica-Care na otwarte i zainfekowane rany, a także na skórę ze skłonnością do przewlekłego trądziku.

Sposób użycia CICA-CARE

Opatrunek wielokrotnego użytku, nawet do 40 razy. Czyszczony przy użyciu mydła.

1. Przycięty opatrunek umieścić na oczyszczoną bliznę, nie naciągać

2. Przez pierwsze dwa dni pozostawić opatrunek na 4 godziny dziennie

3. Podczas kolejnych dwóch dni przedłużyć czas do 8 godzin

4. Następnie systematycznie zwiększać czas noszenia opatrunku o 2 godziny aż do uzyskania 24 godzin na dobę

Zalecane jest czyszczenie opatrunku Cica-Care  dwa razy dziennie. Jednak w przypadku  wzmożonej aktywności fizycznej należy zwiększyć częstotliwości mycia w celu zachowania maksymalnego kontaktu pomiędzy plastrem Cica-Care a leczonym obszarem. Materiał używany do osuszania opatrunku nie powinien pozostawiać na jego powierzchni zanieczyszczeń. Blizna oraz okolice powinny być dokładnie umyte przed kolejnymi aplikacją Cica Care. Poszczególne paski Cica Care  mogą być używane przez okres od 14 do 28 dni.

Cennik CICA-CARE

SymbolRozmiarSzt.Cena netto
(szt.)
Cena brutto
(z vat)(szt.)
Zamawiana
ilość
    Do zapłaty brutto:
6625070412 x 6 cm1-1157,00 zł169,56 zł
2 i więcej149,82 zł161,81 zł
6625070612 x 15 cm1-1298,59 zł322,48 zł
2 i więcej284,94 zł307,74 zł