Czystość w placówkach medycznych jest bardzo ważna – wiąże się to z możliwością transmisji czynników chorobotwórczych i nieczystości, które również mają negatywny wpływ na zdrowie. Dlatego warto pamiętać, żeby po dezynfekcji czy umyciu narzędzi bądź różnych powierzchni wykonać dodatkowe testy, które potwierdzą, że bakterie bądź różne nieczystości zostały usunięte w skuteczny sposób. Dostępne w naszej ofercie testy spełniają wysokie standardy i współczesne normy, a równocześnie można je nabyć w atrakcyjnej cenie.

czytaj więcej

Testy mycia, testy dezynfekcji

Istnieją różne testy stosowane w zakresie kontroli mycia i dezynfekcji. Wybór konkretnego zależy na przykład od metod oczyszczania powierzchni bądź przedmiotu, ale też substancji, które mają zostać usunięte. Czasami bowiem dezynfekcja powierzchni ma na celu pozbycie się konkretnych związków. Dlatego na rynku znajdują się tak zróżnicowane testy do kontroli mycia mechanicznego i dezynfekcji. To produkty powszechnie stosowane w szpitalach, przychodniach, laboratoriach oraz innych placówkach medycznych. Są jednorazowe, a zarazem proste w stosowaniu.

Testy do kontroli mycia mechanicznego

Testy do kontroli mycia mechanicznego są używane w wielu procesach. Według prawa konieczne jest usunięcie brudu oraz 90% mikroorganizmów znajdujących się na powierzchni. Jeżeli warunek nie zostanie spełniony, testy dostępne w naszej ofercie to wykażą. To prosty sposób, żeby na wczesnym etapie mycia wykryć usterkę maszyny lub inny problem dotyczący posiadanego sprzętu do mycia.
Proponujemy testy kontroli mycia mechanicznego STF – nie zawierają one szkodliwych substancji, a także można je stosować w myjkach ultradźwiękowych.

Testy dezynfekcji

Testy te są przeznaczone do kontroli urządzeń służących do dezynfekcji termicznej. Używa się ich w przypadku urządzeń, które emitują parę wodną. Nawet niewielkie zmiany w temperaturze mogą zmienić skuteczność całego procesu, dlatego warto go dokładnie kontrolować.

Testy pozostałości zanieczyszczeń białkowych

To testy, które w opinii ekspertów powinny być używane raz w tygodniu w przypadku narzędzi czyszczonych manualnie oraz raz w miesiącu, jeśli stosuje się dedykowany sprzęt do dezynfekcji. Są niezwykle skuteczne, także szybko pokazują wyniki.

Kontrola mycia i dezynfekcji

Kontrola mycia i dezynfekcji to skomplikowane procesy, które wymagają szczególnej dbałości w placówkach medycznych. Stosowanie testów to nie tylko spełnienie prawnych wymagań, ale przede wszystkim pewność bezpieczeństwa pacjentów oraz pracowników służby zdrowia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4