Jako autoryzowany serwis działamy również w województwie opolskim. Serwis sprzętu medycznego przeprowadzamy z najwyższą dbałością o każdy szczegół, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest to zadanie.

Odpowiednio działający sprzęt o zastosowaniu medycznym w dużej mierze wpływa na komfort nie tylko personelu, ale również pacjentów, którzy są poddawani różnego rodzaju badaniom. Działamy wyłącznie w oparciu o sprawdzone procedury, zapewniające najwyższy standard pomocy technicznej.

Profesjonalny serwis sprzętu medycznego – opolskie

Utrzymanie urządzeń medycznych w optymalnym stanie może być jednym z najtrudniejszych, a jednocześnie najważniejszych zadań, jakie stoją przed placówkami służby zdrowia. Szpitale, a także mniejsze gabinety lekarskie opierają się w działaniu na korzystaniu z profesjonalnego sprzętu, umożliwiającego diagnostykę, rozpoznawanie wielu różnorodnych chorób i schorzeń oraz służących do reprocesowania instrumentarium i wyposażenia medycznego.. Choć maszyny te są doskonale przygotowane przez producentów, to nawet najlepszy model może prędzej czy później ulec awarii. Nie oznacza to jednak, że od razu trzeba wymienić urządzenie na nowe. Zarówno z punktu widzenia praktycznego, jak i finansowego, takie działanie nie jest zbyt opłacalne.

W zdecydowanej większości przypadków usterki okazują się być stosunkowo niewielkie, zatem możemy je usunąć w ramach profesjonalnego serwisu medycznego. Opolskie to kolejne województwo, w którym świadczymy nasze usługi. W regionie znajduje się wiele placówek służby zdrowia, dlatego też chcemy realizować swoją misję poprzez pomoc we właściwej eksploatacji i zabezpieczaniu użytkowanych tam maszyn.

Opolskie – serwis sprzętu medycznego zgodnie z oficjalnymi wytycznymi

Serwis urządzeń medycznych w opolskim przeprowadzamy zgodnie z oficjalnie obowiązującymi przepisami, chcąc zapewnić jak najlepszy standard usług. Działamy zgodnie z Ustawą z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych, która określa zasady użytkowania, serwisu i konserwacji sprzętu. Dokument ten zwraca szczególną uwagę na odpowiedzialność producentów, dystrybutorów oraz serwisantów takich urządzeń.

Jesteśmy również świadomi przepisów zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 września 2011 w sprawie wymagań dla wyrobów medycznych. Zawarte w rozporządzeniu informacje na temat użytkowania oraz serwisowania należących do tej grupy urządzeń pozwala nam określić, w jaki sposób najlepiej zająć się zleconymi przez klientów zadaniami.

Serwis sprzętu medycznego w opolskim realizowany przez nasz zespół oparty jest również na dyrektywie Unii Europejskiej w sprawie wyrobów medycznych. Wymagania zawarte w tym dokumencie wskazują na konieczność regularnego serwisowania tego rodzaju urządzeń, które są dopuszczone do użytku w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia.

Serwis sprzętu medycznego, opolskie – w trosce o bezpieczeństwo pacjentów

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie placówek medycznych bez odpowiednich sprzętów służących do mycia, dezynfekcji oraz sterylizacji narzędzi chirurgicznych i instrumentów używanych w badaniach diagnostycznych. Obecnie jest to wręcz niemożliwe, biorąc pod uwagę to, jak z roku na rok rozwija się lekarska sztuka. Wiemy, jak ważna jest niezawodność w przypadku sprzętu medycznego, dlatego też od razu po przyjęciu zapytania od klienta możemy przejść do omawiania szczegółów współpracy.

Oczywiście, naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie możliwie jak najszybszego powrotu urządzenia do pełnej sprawności, tak aby przestój związany z jego awarią nie był zbyt długi. Podczas serwisu sprzętu medycznego ustalamy, co prawdopodobnie stanowi przyczynę usterki. Po wskazaniu jej źródła możemy opracować optymalny plan działania, dzięki któremu całkowicie usuniemy zaistniały problem. Dla naszego zespołu wykonywanie takich zadań jest codziennością.

Nasi pracownicy zajmujący się profesjonalnym serwisem sprzętu medycznego w opolskim doskonale znają się na swoim fachu, a w pracy wykorzystują wieloletnie doświadczenie. Branża związana z naprawą urządzeń wspomagających personel służby zdrowia jest bardzo wymagająca pod względem jakości. Dlatego w Media-MED dbamy o zachowanie najwyższym standardów usług.

Zalety serwisu urządzeń medycznych w opolskim

Dobrze przeprowadzony serwis sprzętu medycznego w opolskim niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla personelu, jak i dla pacjentów. Należy zaznaczyć, że dbałość o stan techniczny urządzeń wzbudza zaufanie osób leczonych w danej placówce. To z kolei może być niezwykle ważne dla budowania jak najlepszych stosunków na linii personel-pacjent. Regularne serwisowanie urządzeń medycznych pozwala zyskać pewność, że są one bezpieczne podczas użytkowania i działają zgodnie z potrzebami osób otoczonych opieką. To natomiast zwiększa bezpieczeństwo pacjentów podczas badania.

Natomiast z perspektywy personelu przeprowadzenie serwisu urządzeń medycznych w opolskim poprawia wydajność i dokładność, co ułatwia pracę. Regularne przeglądy oraz konserwacja pozwalają na wczesne wykrycie potencjalnych usterek, dzięki czemu sprzęt służy przez dłuższy czas, co jest dużo bardziej opłacalne dla placówki z perspektywy finansowej.