Kompleksowe wyposażenia placówki medycznej w specjalistyczny sprzęt zabiegowy oraz  ten przeznaczony do mycia, dezynfekcji i sterylizacji to aspekt, który jest uregulowany prawnie. Zarówno w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia, Dyrektywie 2000/54/WE, jak również w Kodeksie Pracy zawarto szereg informacji dotyczących obszaru higieniczno-sanitarnego.

Obowiązkiem pracodawców i właścicieli ośrodków o takim charakterze jest dbałość o pełną ochronę pracowników oraz pacjentów przed czynnikami ryzyka. Dlatego też sprzęt medyczny, a także urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji mają ogromne znaczenie w kontekście poprawnego wykonawstwa określonych zabiegów, a także zapobiegania zakażeniom wewnątrzszpitalnych.

Specjalistyczny sprzęt medyczny – czym powinien się charakteryzować?

Czytaj dalej…

Istnieje szereg parametrów technicznych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem sprzętu medycznego. Wiele zależy jednak od jego specyfiki i sposobów zastosowania konkretnej aparatury. Znaczna część wyposażenia placówek szpitalnych oraz zabiegowych powinna posiadać możliwość regulacji, aby w pełni dopasować się do potrzeb pacjenta, a także zapewnić mu poczucie komfortu.

Istotnymi aspektami są także trwałość poszczególnych elementów konstrukcyjnych, możliwość ewentualnej wymiany podzespołów u sprawdzonego serwisanta i oczywiście wysoka jakość wykonania. Ostatnie kryterium powinno być weryfikowane z uwzględnieniem norm jakościowych oraz niezbędnych certyfikatów (np. spełniona norma PL EN 60601-2-52 w przypadku łóżek szpitalnych).

Istnieje także szereg kryteriów, które powinny zostać spełnione nie tylko w branży medycznej, ale i farmaceutycznej, weterynaryjnej, kosmetycznej czy biotechnologicznej. Nasza kadra pracownicza posiada szeroką wiedzę na temat specyfikacji dystrybuowanego sprzętu medycznego, a także urządzeń do mycia, dezynfekcji oraz sterylizacji. Pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania, uwzględniając indywidualne potrzeby klienta.

Komu dedykowany jest profesjonalny sprzęt do mycia i dezynfekcji?

Decydując się na współpracę z Media-MED, klient otrzymuje gwarancję wysokiej i żywotności produktu, a także profesjonalnej obsługi oraz merytorycznego wsparcia. Stawiamy nie tylko na dystrybucję, ale również edukację klienta w obszarze związanym z szeroko pojmowaną technologią life sciences. Poprawne korzystanie z oferowanego przez nas sprzętu medycznego zapewnia pełnię bezpieczeństwa pacjentom danych placówek medycznych oraz znacząco wpływa na trwałość podzespołów technicznych.

Podejmujemy współpracę zarówno z właścicielami prywatnych szpitali, klinik, gabinetów zabiegowych, pracowni endoskopowych, jak i firm farmaceutycznych, biotechnologicznych, czy kosmetycznych. Zapewnimy pomoc w doborze specjalistycznego sprzętu medycznego wszędzie tam, gdzie procesy mycia, sterylizacji czy dezynfekcji są poddawane kontrolom.

Sprzęt do mycia i dezynfekcji wyrobów medycznych – nasza oferta

Nasza oferta realizowana jest wieloetapowo. Jeden z fundamentalnych obszarów działań usługowych Media-MED stanowi merytoryczne doradztwo. Obsługa przedsprzedażowa obejmuje kompleksową pomoc w zakresie doboru odpowiedniego specjalistycznego sprzętu medycznego.

Kolejny obszar naszych działań to dystrybucja. Jesteśmy doświadczonym, polskim dystrybutorem wielu renomowanych producentów, którzy pochodzą zarówno z rynku europejskiego, jak i amerykańskiego. W ramach współpracy z klientem zapewniamy także profesjonalne doradztwo posprzedażowe.

Istotnym obszarem naszych działań jest także serwis techniczny. Usługi serwisowe realizowane są w sposób terminowy przez wykwalifikowaną kadrę serwisantów.

Profesjonalny sprzęt do dezynfekcji i sterylizacji – dlaczego warto nam zaufać?

Od samego początku naszej działalności stawiamy na profesjonalne doradztwo i dobrą komunikację z klientem. Jasno postawione cele, kompleksowa oferta, wysokie kwalifikacje, a także stały rozwój firmy w zakresie obsługi przedsprzedażowej, dystrybucji oraz obsługi posprzedażowej to aspekty, które od zawsze stawiamy na piedestale w Media-MED.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi konkretnych produktów i sprzętów medycznych. Dbamy o szczegółowe przedstawienie parametrów technicznych poszczególnych produktów. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasza kadra pracownicza służy fachowym poradnictwem oraz pomoże Państwu w doborze odpowiednich narzędzi.

Sprzęt medyczny od sprawdzonych producentów

Zdajemy sobie sprawę, że sprzęt do dezynfekcji i sterylizacji powinien spełniać wszelkie normy jakościowe, aby mógł być z powodzeniem wykorzystywany w ośrodkach świadczących usługi medycznych. W Media-MED dbamy o satysfakcję klientów oraz bezpieczeństwo pacjentów, którzy będą mieli styczność z poddanymi dezynfekcji i sterylizacji narzędziami. Dlatego też zajmujemy się weryfikacją jakości sprzętu medycznego od poszczególnych producentów.

Dystrybuowane przez nas urządzenia są fabrycznie nowe i atestowane. Podejmujemy współprace biznesowe wyłącznie ze sprawdzonymi producentami specjalistycznego sprzętu. Dzięki wszystkim wyżej wymienionym założeniom od lat zajmujemy czołową pozycję wśród polskich dostawców narzędzi oraz wyrobów medycznych.