Żadna placówka służby zdrowia nie może się obyć bez niezawodnego systemu uzdatniania wody. Proces ten ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania takich miejsc, dlatego tego typu urządzenie powinno spełniać rygorystyczne wymagania. Woda odgrywa bowiem kluczową rolę w szerokim zakresie działań podejmowanych przez placówki medyczne.

W asortymencie naszego sklepu znaleźć można doskonałej jakości urządzenia do uzdatniania wody, które spełniają najwyższe standardy, a ponadto prezentują szereg niewątpliwych atutów.

czytaj więcej

Profesjonalne systemy uzdatniania wody do placówek medycznych

Systemy uzdatniania wody to kluczowy element wyposażenia każdej kliniki, bloku operacyjnego czy gabinetu zabiegowego, jako że czystość cieczy w medycynie ma ogromne znaczenie. Ze względu na charakter pracy w takich miejscach niezbędna jest wydajność stosowanego urządzenia, jego bezawaryjność, a także możliwość łatwej obsługi i monitorowania całego procesu. W naszym sklepie oferujemy wyłącznie profesjonalne systemy uzdatniania wody, będące wyrobami renomowanych światowych producentów.

W wielu przypadkach ich działanie zasadza się na odwróconej osmozie. Nierzadko wykorzystuje również elektrodejonizację, sterylizację UV, mikrofiltrację oraz filtrację węglową. W wyniku połączenia tych nowoczesnych technologii uzyskuje się ultraczystą ciecz o niezwykle wysokich parametrach jakościowych. Systemy uzdatniania wody obecne w asortymencie naszego sklepu spełniają wymogi ustanowione w 2012 roku w ramach rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Dlaczego niezawodność systemów uzdatniania wody jest tak ważna?

Placówki medyczne nierzadko są miejscami, w których przebywają osoby o osłabionej odporności. Bakterie oraz wirusy mogą być z łatwością przenoszone na różnego rodzaju sprzętach czy narzędziach. Kwestia odpowiedniej sterylizacji wszelkich powierzchni jest absolutnie kluczowa, jako że ma niebanalne znaczenie dla bezpieczeństwa, zdrowia, a nawet życia zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego.

Woda natomiast stanowi doskonały rozpuszczalnik dla środków myjących i dezynfekujących. Powinna być więc idealnie czysta, a także pozbawiona wszelkich składników mineralnych. Wysoka jakość cieczy sprzyja przedłużeniu żywotności urządzeń i przyrządów oraz zachowaniu ich w higienie. Jest to ważne w przypadku wielu akcesoriów wykorzystywanych na co dzień w placówkach medycznych, a także szeregu działań podejmowanych przez specjalistów. Między innymi jej czystość ma niebanalne znaczenie dla poprawności wyników wykonywanych analiz.

Jak działają urządzenia do uzdatniania wody?

W systemach uzdatniania wody wstępne oczyszczanie przeprowadzane jest zazwyczaj za pomocą filtrów węglowych bądź mechanicznych. Wyposażone są w bardzo czułą membranę osmotyczną, która wychwytuje cząsteczki i chlor. Element ten poprzedza również działanie systemu odwróconej osmozy wykorzystującego naturalnie zachodzący proces w celu zmiękczenia wody oraz oczyszczenia jej z bakterii. Elektrodejonizacja sprawia, że ciecz staje się zdemineralizowana, natomiast promieniowanie UV dezynfekuje ją i chroni przed skażeniem mikrobiologicznym.

Urządzenia do uzdatniania wody działają w taki sposób, by ciecz miała niezmienny skład. Wiele z oferowanych w naszym sklepie modeli informuje za pomocą alarmu o ewentualnych odstępstwach od zaprogramowanej normy. Postawiliśmy wyłącznie na profesjonalne systemy uzdatniania wody, które gwarantują niezwykłą wydajność, a zarazem są kompaktowe i oszczędne. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotne znaczenie mają te czynniki dla prawidłowej pracy placówki medycznej, dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów.

Jakie normy musi spełniać woda stosowana w placówkach medycznych?

W ramach przyjętej normy można wskazać na 3 klasy czystości wody. 3. klasa to ciecz zdatna do zastosowania ogólnego, którą wykorzystuje się przy większości prac laboratoryjnych. Z jej pomocą można przygotować roztwory odczynników czy wypłukać szkło. Woda cechująca się 2. klasą czystości może posłużyć do analiz o dużej czułości. Ciecz 1. klasy cechuje się ultraczystością i właśnie taką oferują systemy uzdatniania wody dostępne w naszym sklepie. Jest pozbawiona zanieczyszczeń każdego rodzaju oraz spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania.

Placówki medyczne, z którymi współpracujemy, wyrażają niezwykle pozytywne opinie o proponowanych przez nas urządzeniach do uzdatniania wody. Niewątpliwe atuty prezentowanych sprzętów obejmują nie tylko doskonałą jakość, ale również atrakcyjną cenę.

Wyświetlanie jednego wyniku