Sterylizacja stanowi bardzo ważny proces w placówkach medycznych. Wart podkreślenia jest fakt, że nie zawsze istnieje możliwość wyjałowienia (np. narzędzi) na miejscu. Czasami zachodzi konieczność wysłania zanieczyszczonych przedmiotów do placówki dysponującej odpowiednim sprzętem. W większych szpitalach natomiast trzeba transportować akcesoria z różnych części ogromnego obiektu.
Obie wymienione sytuacje rodzą konieczność zabezpieczenia zanieczyszczonego i potencjalnie niebezpiecznego narzędzia bądź innego przedmiotu na czas transportu. Proponujemy profesjonalne akcesoria do sterylizacji, które posiadają konkurencyjną cenę oraz spełniają wszelkie wymagane normy.

czytaj więcej

Akcesoria do sterylizacji

Prezentowane akcesoria do sterylizacji to nie urządzenia wyjaławiające, ale przydatne przedmioty, które ułatwiają transport zanieczyszczonych rzeczy. To między innymi przybory do identyfikacji zestawów i narzędzi, czyli specjalne pisaki oraz plomby do kontenerów. Dysponujemy również profesjonalnymi taśmami.
Na uwagę zasługują taśmy ze wskaźnikiem procesu sterylizacji parowej. Po wyjałowieniu danego przedmiotu czy narzędzia materiał zmieni swój kolor. Dzięki temu rozróżnienie obiektów przed i po sterylizacji nie będzie stanowiło większego problemu.

Dokumentacja procesu

Istotna jest także dokładna dokumentacja procesu, ponieważ dzięki temu można mieć pewność, co oraz jak zostało wysterylizowane. Nowoczesne rozwiązanie stanowi korzystanie z metkownicy. Posiadamy w ofercie także etykiety podwójne przylepne (także posiadające wskaźnik sterylizacji parowej, działające na podobnej zasadzie, co wyżej wspomniane taśmy). Warto postawić również na specjalne koperty do dokumentacji, które mają miejsca na naklejki i tabelki dla danych z 16 cykli.

Kontrola zgrzewu

Kontrola zgrzewu w sytuacji pakowania narzędzi w specjalne opakowania to również bardzo ważna kwestia. W tym przypadku należy wyposażyć się w testy, które badają temperaturę czy siłę nacisku rolki oraz inne parametry wpływające na to, że zgrzew jest szczelny.
Opinie ekspertów przypominają, że rutynowa kontrola jest wymagana przez prawo, co bardzo dobrze pokazuje norma PN-EN ISO 11607-2:2008/A1:2014-09. Wszystkie nasze akcesoria są zgodne z przepisami regulującymi warunki sterylizacji medycznej.

Akcesoria do sterylizacji – cena

Nasze akcesoria do sterylizacji prezentują się atrakcyjnie również pod kątem ceny. Są przeznaczone do użytku w różnych placówkach medycznych i znacznie usprawniają, a także zabezpieczają proces transportu zanieczyszczonych narzędzi lub zestawów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6